Tanssin opetustarjonta lkv 2017-18

Tanssin opettajat ja opetuspaikat

Opetustarjonnan sisältöesittely

Tanssin lukujärjestys 2017-18

 

Tanssin varhaisiän opinnot

Kuopio, Lastentanssi 3-6 v.

  • 3-4v. Ke klo 17.00, Lehtoniemen päiväkoti, Savolainen Emilia
  • 3-4v. La klo 10.00, Hermanni, Toivanen Mari
  • 3-4v. Ma klo 16.30, Paimenpojan päiväkoti, Reinikainen Eeva-Liisa
  • 3-4v. Ti klo 16.30, Hermanni, Reinikainen Eeva-Liisa
  • 4-5v. Ma klo 15.30, Paimenpojan päiväkoti, Reinikainen Eeva-Liisa
  • 5-6v. Ke klo 17.45, Lehtoniemen päiväkoti, Savolainen Emilia
  • 5v. La klo 10.45, Hermanni, Toivanen Mari
  • 5v. Ma klo 17.15, Paimenpojan päiväkoti, Reinikainen Eeva-Liisa
  • 5v. Ti klo 17.15, Hermanni, Reinikainen Eeva-Liisa
  • 6v. Ke klo 14.00, Tanssimuskari, Pohjantien koulu
  • 6v. Ke klo 17.30, Musiikkikeskus, Reinikainen Eeva-Liisa
  • 6v. La klo 11.30, Hermanni, Toivanen Mari
  • 6v. Ma klo 18.00, Paimenpojan päiväkoti, Reinikainen Eeva-Liisa
  • 6v. to klo 17.15, Kallaveden lukio, Reinikainen Eeva-Liisa

Kuopio, Valmentava opetus 7-8 v.

  • 7-8v. Ke klo 14.45, Tanssi/Musiikkipaja, Pohjantien koulu
  • 7-8v. Ke klo 18.30, Lehtoniemen päiväkoti, Savolainen Emilia
  • 7-8v. Ti klo 17.00, Pinari, Jeffery Harriet
  • 7v. Ma klo 17.30, Hermanni, Korhonen Kirsi
  • 7v. Ti klo 18.00, Musiikkikeskus, Korhonen Kirsi
  • 8v. Ke klo 18.00, Hermanni, Jeffery Harriet
  • 8v. To klo 17.45, Hermanni, Korhonen Kirsi

Juankoski, Varhaisiän ryhmät

  • 3-4v. To klo 17.15, Juantehtaan koulu, Savolainen Emilia
  • 5-6v. To klo 18.00, Juantehtaan koulu, Savolainen Emilia
  • 7-8v. Ti klo 17.15, Juantehtaan koulu, Savolainen Emilia

Nilsiä, Varhaisiän ryhmät

  • 3-4v. Ma klo 17.00, Nilsiä, Savolainen Emilia Savolainen Emilia
  • 5v. Ti klo 17.30, Nilsiä, Toivanen Mari Toivanen Mari
  • 6v. To klo 17.45, Nilsiä, Toivanen Mari Toivanen Mari
  • 7v. Ma klo 16.00, Nilsiä, Savolainen Emilia Savolainen Emilia
  • 8v. Ma klo 17.45, Nilsiä, Savolainen Emilia Savolainen Emilia

Tanssin perus-/syventävät opinnot, baletti ja nykytanssi

Baletti

  • Baletti alkeet Ma klo 16.30-17.30 HermanniI/Ke klo16.30-17.30 HermanniP, Korhonen Kirsi
  • Baletti alkeet Ti  klo 18.00-19.00 Pinari/To klo18.00-19.00 Lehtoniemen PK, Jeffery Harriet
  • Baletti alkeet Ti klo 16.30-17.30 HermanniI / Ke klo 16.30-17.30 HermanniP, Korhonen Kirsi
  • Baletti alkeet Ti klo 18.00-19.00 Pinari/To klo 18.00-19.00 LehtoniemenPK, Jeffery Harriet
  • Baletti jatkotaso Ti klo 19.00-20.15/To klo 16.30-18.00 HermanniI, Korhonen Kirsi
  • Baletti jatkotaso To klo 16.30-17.45 Mus.kesk/Ti klo 16.30-18.00 HermanniI, Lydman Sonja
  • Baletti keskitaso Ma klo16.30-17.30/Ke klo 16.30-17.45 Mus.kesk, Lydman Sonja
  • Baletti keskitaso Ti klo 19.00-20.00 Mus.kesk//To klo 16.30-17.45 HermanniI, Korhonen Kirsi
  • Baletti keskitaso Ti klo 19.00-20.00 Pinari/To klo 19.00-20.15 LehtoniemenPk, Jeffery Harriet
  • Baletti keskitaso Ti klo 19.00-20.00 Pinari/To klo 19.00-20.15 LehtoniemenPK, Jeffery Harriet
  • Baletti syventävät opinnot Ma klo 18.30-20.00/To klo18.45-20.15 HermanniI, Korhonen Kirsi
  • Baletti syventävät opinnot Ti klo 17.30-19.00/To klo 18.00-19.30 HermanniI, Korhonen Kirsi

Nykytanssi

  • Nykytanssi alkeet 1 Ke klo 16.00-17.00 Kallaveden lukio/To klo 18.15-19.15 Mus.kesk, Reinikainen Eeva-Liisa
  • Nykytanssi alkeet 2 Ke klo 17.00-18.00 Kallaveden lukio/To klo 17.15-18.15 Mus.kesk, Reinikainen Eeva-Liisa
  • Nykytanssi alkeet Ke klo 18.45-19.45 / Pe klo 17.30-18.30 Juankoski, Savolainen Emili
  • Nykytanssi alkeet Ma klo 17.00-18.00 / Pe klo 14.30-15.30 Nilsiä, Savolainen Emilia
  • Nykytanssi alkeet Ti klo 16.00-17.00 Pinari / To klo 17.00-18.00 LehtoniemenPK, Jeffery Harriet
  • Nykytanssi alkeet Ti/To klo 15.30-16.30 Nilsiä, Toivanen Mari
  • Nykytanssi alkeet Ti/To klo 16.15-17.15 Juankoski, Savolainen Emilia
  • Nykytanssi jatkotaso 1  Ma klo 16.30-17.45 Mus.kesk/Ke klo 16.00-17.30 Kallaveden lukio, Lydman Sonja
  • Nykytanssi jatkotaso 1 Ti klo 16.30-17.45 Mus.kesk/To klo 18.45-20.15 Kallaveden lukio, Lydman Sonja
  • Nykytanssi jatkotaso 2  Ma klo 17.45-19.00 Mus.kesk/Ke klo 17.30-19.00 Kallaveden lukio, Lydman Sonja
  • Nykytanssi jatkotaso 2 Ti klo 17.45-19.00 Mus.kesk/To klo 17.15-18.45 Kallaveden lukio, Lydman Sonja
  • Nykytanssi jatkotaso Ti klo 18.30-19.45/To klo 18.00-19.30 Nilsiä, Toivanen Mari
  • Nykytanssi jatkotaso Ti klo18.15-19.45/To klo 18.30-19.45 Nilsiä, Toivanen Mari
  • Nykytanssi keskitaso 1 Ke klo 18.00-19.15 Kallaveden lukio/To klo 19.15-20.15 Mus.kesk, Reinikainen Eeva-Liisa
  • Nykytanssi keskitaso 2 Ke klo 17.45-18.45 Mus.kesk/To klo 16.00-17.15 Kallaveden lukio, Lydman Sonja
  • Nykytanssi keskitaso Ti klo 16.00-17.00/To klo 16.00-17.15 Nilsiä, Toivanen Mari
  • Nykytanssi keskitaso Ti klo16.30-17.30/To klo 16.30-17.45 Nilsiä, Toivanen Mari
  • Nykytanssi keskitaso Ti klo18.15-19.30/To klo 18.45-19.45 Juankoski, Savolainen Emilia
  • Nykytanssi syventävät opinnot Ma klo 19.00-20.30/To klo 17.45-19.15 Mus.kesk, Lydman Sonja
  • Nykytanssi syventävät opinnot Ti klo 19.00-20.30/Pe klo 16.30-18.00 Mus.kesk, Lydman Sonja
  • Nykytanssin alkeet Ke klo 16.30-17.30 Mus.kesk/Ti klo 18.10-19.10 Hermanni I, Reinikainen Eeva-Liisa
  • Nykytanssin alkeet Ti  klo 16.00-17.00 Pinari/To klo 17.00-18.00 LehtoniemenPk, Jeffery Harriet
  • Nykytanssin keskitaso 1 Ke klo 18.15-19.15 Mus.kesk/To klo 16.00-17.15 Kallaveden lukio, Reinikainen Eeva-Liisa
  • Nykytanssin keskitaso 2 Ti klo 19.10-20.10 HermanniI/To klo 18.00-19.15 Kallaveden lukio, Reinikainen Eeva-Liisa

Sivuaineet

  • Jazztanssi Ke klo 16.30-18.00 HermanniI, Jeffery Harriet
  • Jazztanssi La klo 12.30-14.00 HermanniI, Toivanen Mari
  • Keskitason sivuaine La klo 12.30-13.30 HermanniI, Toivanen Mari
  • Keskitason sivuaine Pe klo 16.30-17.30 HermanniI, Rebekka, Jeffery Harriet
  • Sivuainebaletti 1 Pe klo 16.30-18.00 HermanniI, Korhonen Kirsi
  • Sivuainebaletti 1 Ti klo 16.30-18.00 Mus.kesk, Korhonen Kirsi
  • Sivuainebaletti 2 Ma klo 16.30-18.00 HermanniI, Korhonen Kirsi
  • Sivuainebaletti 2 Pe klo 16.30-18.00 Mus.kesk, Korhonen Kirsi
  • Sivuainebaletti 3 Ke klo 16.30-18.00 HermanniI, Jeffery Harriet
  • Sivuainebaletti 3 Ma klo 19.00-20.30 HermanniI, Korhonen Kirsi
  • Sivuainebaletti Ma klo 18.00-19.30 Nilsiä, Savolainen Emilia
  • Sivuainebaletti Ma klo 18.45-20.15 Nilsiä, Savolainen Emilia
  • Sivuainenykytanssi 1 Ma klo 17.30-19.00 Mus.kesk, Lydman Sonja
  • Sivuainenykytanssi 1 Pe klo 17.30-19.00 HermanniI Rebekka, Jeffery Harriet
  • Sivuainenykytanssi 2 Ke klo 19.00-20.30 Kallaveden lukio, Lydman Sonja
  • Sivuainenykytanssi 2 Ma klo 19.00-20.30 Mus.kesk, Lydman Sonja
  • Tanssin oheisharjoittelu 1 Ti klo 19.10-20.10 Hermanni P, Lydman Sonja
  • Tanssin oheisharjoittelu 2 Ti klo 18.10-19.10 Hermanni P, Lydman Sonja
  • Tanssin oheisharjoittelu Ke klo 18.45-19.45 Mus.kesk, Lydman Sonja